Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kiedy i gdzie sprawdzi się marynarka w kratę?

2022-08-24
Kiedy i gdzie sprawdzi się marynarka w kratę?

Dzięki wzorom na ubraniach można w łatwy sposób wpłynąć na poziom formalności naszego ubioru. Wzór kraty jest ponadczasowym klasykiem, który nie wychodzi z mody. Marynarka w kratę jest doskonałym wyborem, jeśli chcemy nadać naszej stylizacji indywidualny charakter. Ten klasyczny wzór sprawi, że nasz ubiór stanie się mniej formalny, ale wciąż będzie elegancki i stylowy. Dobór tkanin, kolorów i dodatków będzie zależał od efektu, który chcemy osiągnąć. Przyjrzyjmy się, czym charakteryzują się i różnią marynarka sportowa i casualowa.

Elegancka marynarka z ponadczasowym wzorem

Aby nasz strój z wykorzystaniem marynarki w kratę był bardziej formalny i elegancki, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią tkaninę. Tkaniny formalne charakteryzują się tym, że są gładkie, czasem z lekkim połyskiem oraz w ciemnych kolorach. Elegancka marynarka garniturowa będzie miała ramiona wypełnione mocniej niż w przypadku marynarki sportowej, a jej rękawy będą szersze ze względu na spinki w koszuli. W zależności od okazji można postawić na elegancką stylizację składającą się z ciemnego garnituru w kratę i klasycznej białej koszuli lub na mniej formalną marynarkę sportową o miękkiej konstrukcji i odważnych kolorach.

Marynarka w kratę w stylizacji nieformalnej

W przeciwieństwie do strojów formalnych tkanina marynarki sportowej powinna mieć wyjątkowy splot i chropowatą powierzchnię odbijającą mniej światła. Krata daje nam szerokie pole do operowania wieloma połączeniami kolorystycznymi, co jest zabiegiem porządnym w strojach sportowych. Odcienie brązu i pomarańczowego doskonale sprawdzą się na jesień. Marynarka w kratę w połączeniu z grubszą koszulą o chropowatej strukturze lub ciepłym golfem będzie nie tylko wyglądać ponadczasowo, ale również będzie chronić przed zimnem w chłodniejszych dniach. Gdy chcemy, aby nasz strój nabrał ekstrawaganckiego wyrazu, możemy pozwolić sobie na marynarkę obwitą w kolory w połączeniu z jasnymi spodniami i koszulą. Będzie to unikalne połączenie pełne szyku.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel