Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak testowane są ubrania?

2022-05-24
Jak testowane są ubrania?

Każdego dnia podejmujemy decyzję o tym, co na siebie włożymy. Wybieramy spośród całej gamy rozwiązań: od eleganckich kreacji, przez codzienne, wygodne propozycje, aż po sportowe outfity. Zazwyczaj nie zastanawiamy się przy tym, jak przebiega proces produkcji odzieży. A warto wiedzieć, że jest to zadanie czasochłonne i wymagające starannego planowania. Jednym z ważnych etapów tego procesu jest testowanie. Dlaczego krok ten jest tak istotny? I na czym właściwie polega testowanie ubrań? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Dlaczego testowanie odzieży jest ważne?

Ubrania, które trafiają do naszych szaf muszą spełniać szereg ważnych wymagań. Przede wszystkim już na pierwszy rzut oka powinny być estetyczne, czyli stworzone według najwyższych standardów jeśli chodzi o jakość szwów, materiału, a także wybór dodatków. Kolejnym czynnikiem jest wygoda, którą możemy ocenić już w kilku sekund po przymierzeniu danej propozycji. Stylizacja musi być dopasowana do sylwetki klienta i skrojona tak, by maskować ewentualne mankamenty figury.

Trzecim ważnym czynnikiem, o którym często zapominamy, jest bezpieczeństwo. O co konkretnie chodzi? Zarówno surowce użyte w czasie tworzenia ubrań, jak i sam produkt końcowy, muszą być w pełni bezpieczne dla naszego organizmu, w tym przede wszystkim dla naszej skóry. Nie powinny one wywoływać reakcji alergicznych, czy podrażnień.

Jak testowane są ubrania?

Aby przekonać się, czy określona stylizacja jest stworzona odpowiednio, konieczne jest przeprowadzenie zaawansowanych testów i dobre planowanie całego procesu.

Już na początkowym etapie pod uwagę brane są wszystkie substancje, które zostaną użyte do stworzenia partii produktu. Chodzi tu m.in. o barwniki wykorzystywane do wykonania pięknych, kolorowych materiałów. Oczywiście wszystkie te szczegóły reguluje prawo obowiązujące w danym kraju, a także międzynarodowo.

Jeśli chodzi o dwa kolejne czynniki, czyli estetykę i wygodę, pierwszym krokiem jest wykonanie prototypu, czyli wersji próbnej, która zostaje przeanalizowana i przemierzona przez testera. Podczas weryfikacji może zajść potrzeba wprowadzenia poprawek. Kolejnym etapem jest ponowne testowanie, a następnie rozpoczęcie produkcji na szeroką skalę.

Testowanie odzieży ma duże znaczenie szczególnie w przypadku ubrań dziecięcych, które mają kontakt ze skórą niemowląt i muszą spełniać najwyższe standardy. Dodatkowo warto pamiętać, że analiza konkretnego produktu prowadzi nie tylko do ulepszenia jego samego, ale także do poprawy kolejnych, niezrealizowanych jeszcze projektów.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel